همیشه به گردش و سفر...

بنر
کویر
ابوظبی

قوانین و مقررات رزرواسیون هتل

#
• مسافرین محترم ، اطلاعات و قوانین نمایش داده شده در سایت رزرواسیون و واچر هتل از قبیل :قیمت ، عوارض، حق سرويس، امکانات هتل از قبیل صبحانه، استخر و سونا، ترانسفر فرودگاهی، عينا از سامانه بین المللی رزرواسیون استخراج شده لذا كليه مسئوليت هاي مربوط به اطلاعات بر عهده هتل مورد نظر مي باشد. جهت مشاهده اطلاعات بیشتر خدمات و امکانات هتل از طریق وب سایت هتل مورد نظر می توانید اطلاعات تکمیلی را بررسی و مشاهده نمایید.
• كليه مراحل رزرواسیون كه بصورت خودكار تا مرحله نهایی بصورت اينترنتي انجام شده با مسئوليت اين سامانه تعيين جا و نهايي گرديده اند ، لذا در مواردي نادر احتمال ، لغو رزرو تنها چند ساعت ( اداری ) پس از انجام رزرو اينترنتي بدلايل اشتباهات هتل ، مشاهده خرابي و مشكلات در اتاق رزرو شده ، دلايل امنيتي در هتل و همزماني ورود با افراد بلند پايه وجود خواهد داشت ، كه در اين موارد سعي مي گردد هتل مناسب ديگري در همان زمان براي مسافر رزرو و يا در صورت عدم امكان ، وجه به مسافر بازگردد ، در اين موارد مسافر حق هيچگونه اعتراضي به اين مركز را نخواهد داشت.
• قوانین کنسلی هر هتل مربوط به قوانین رزرو همان هتل می باشد و در هر رزرو متفاوت است. درصورت درخواست کنسلی ابتدا با مسئول رزرو خود بابت هزینه کنسلی هماهنگ نمایید و به قوانین کنسلی در بخش اطلاعات تکمیلی هتل آمده است توجه نمائید.
• در صورت عدم مراجعه مسافر در زمان رزرو، اتاق براي مسافر خالي نگاه داشته شده و هيچگونه وجهي مسترد نخواهد شد.
• همراه داشتن اوراق شناسایی در زمان مراجعه به هتل الزامی است و سامانه هیچگونه مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.
شایان ذکر است در هتل های ایران احراز هویت با کارت ملی و یا شناسنامه و احراز شرایط محرمیت، تنها وجود نام زوج در شناسنامه همسر است، در برخی هتل ها صیغه نامه با مهر برجسته نیز پذیرفته می‌شود ولی این پذیرش عمومیت ندارد، اقامتگاه ها در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اتاق ها ممانعت نموده و مطابق قوانین کنسلی عمل می نمایند.
• برای پذیرش بانوان که بصورت تنها قصد اقامت دارند قانوناً مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکت ها و سازمان ها مبنی بر ماموریت و یا شرکت در همایش ها، اقامت میسر می شود، لذا جهت آرامش خاطر در زمان ورود به هتل و طول مدت اقامت، قبل از درخواست رزرواسیون هماهنگی لازم با هتل بعمل آید.
• زمان تحویل و یا تخلیه اتاق مطابق با قانون آن هتل می باشد در صورت نیاز به تحویل اتاق زودتر از زمان مورد نظر و یا تخلیه دیرتر از زمان اعلام شده حتما هماهنگی قبلی انجام پذیرد.
• تمامی هماهنگی های قبلی جهت شرایط خاص باید در واچر مسافر ( تاییدیه رزرو ) ثبت گریده باشد در غیر اینصورت قابل قبول نخواهد بود.
• رزرو پس از پرداخت کامل قطعی خواهد بود، مشکلات سیستم بانکی در پرداخت آنلاین بطوریکه وجه آن به حساب این شرکت واریز نگردیده باشد بعنوان رزرو قطعی منظور نخواهد شد که این موضوع حداکثر طی 24 ساعت کاری به اطلاع مسافر خواهد رسید.
• اين سامانه بدلیل نسبی بودن خدمات هيچگونه مسئوليتي در قبال مواردي مانند استقبال در فرودگاه ، كيفيت اتاق ، كيفيت غذا و خدمات هتل و غيره را ندارد .
• قطعی بودن رزرو و شرایط رزرو شده صرفا به تاییدیه نهایی رزرو در سامانه و واچر هتل مستند خواهد بود .
• تا زمانی که درخواست شما نهایی و آماده پرداخت وجه نشده باشد احتمال تغییر تخفیف های اعلام شده به علت محدودیت در اتاق های تخفیف دار و تغییر نرخ ارز وجود دارد که منجر به تغییر قیمت اتاق های هتل در روزها و ساعت های مختلف می شود.
• بعد از انجام رزرواسیون و صدور واچر، وب‌سایت تعهد می‌کند که هتل در آن تاریخ رزرو شده است، اما متضمن ارائه‌ سرویس مناسب از طرف هتل به مسافر نخواهد بود. ارائه‌ اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام مطابق با نام مندرج در پاسپورت، تعداد مسافران، سن و... بر عهده‌ کاربر می‌باشد. مشکلات ناشی از ورود اطلاعات نادرست توسط کاربر، بر عهده‌ی وب‌سایت نخواهد بود ( لطفا نامها را به انگلیسی وارد نمایید).
• این رزرواسیون فقط در بر گیرنده‌ رزرو هتل است و شامل مواردی چون حمل و نقل، پارکینگ، اجاره‌ خودرو و... نیست، مگر آن که قبلا هماهنگ شده باشد و این موضوع در تاییدیه رزرو چاپ گردد.
• استفاده از امکاناتی نظیر خوراکی و نوشیدنی، سونا، جکوزی، استخر، اینترنت و... که در قرارداد هتل ذکر نشده‌اند، هزینه‌ی اضافی در بر دارد. مسافر موظف است آن‌ها را مستقیماً به هتل پرداخت نماید.
• اگر قرارداد توسط مسافر لغو شود، طبق توافق راجع به کسر هزینه کنسلی بازپرداخت آن تنها از طریق شماره‌ حساب یا کارت بانکی که پیش از این توسط وی اعلام شده، خواهد بود. روند بازپرداخت وجه ممکن است تا 10 روز کاری به طول انجامد.
• زمان ورود/خروج مسافر به/از هتل، در بخش اطلاعات هتل، بخش رزرواسیون و ایمیل تایید رزرواسیون ذکر شده و مسافر موظف است طبق آن زمان‌بندی عمل کند. در غیر این‌صورت، هزینه‌ آن بر عهده‌ مشتری بوده و از تعهدات این سامانه خارج است.
• با انجام رزرواسیون در این وب‌سایت، شما با هتلی که در آن اتاق رزرو کرده‌اید، قرارداد قانونی می‌بندید. در این قرارداد، ما تنها نقش واسطه را ایفا نموده و اطلاعات رزرواسیون شما را برای هتل ارسال و تاییدیه را از طرف هتل برای شما ارسال می‌داریم.
• عملیات خرید مشمول مجموعه‌ قوانین و مقررات تجارت الکترونیک ایران بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی ، متعهد می‌شود که از کلیه‌ قوانین و مقررات خرید آگاهی کامل دارد.

توجه :
شایان ذکر است افرادی كه به هر شكل در سامانه رزرو ايجاد مزاحمت و اختلال نمايند ، اعم از ايجاد رزروهاي موقت متعدد يا تماس هاي تلفني و غيره ، با استناد به قانون تجارت الکترونیک و به عاملیت پلیس فتا ( پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ) برخورد جدي صورت گرفته و مراتب جهت پيگيري به دستگاه قضايي ارجاع داده خواهد شد، قابل توجه است که امکان سفر به خارج از کشور و یا ممنوعیت خروج ارتباطی به سامانه رزرو ندارد و این سامانه صرفا اقدام به رزرو می نماید با توجه به اینکه رزرو از طریق شبکه های جهانی و بصورت آنلاین انجام می پذیرد در صورتی که پس از رزرو متوجه شدید ممنوع الخروج هستید و یا امکان سفر ندارید مطابق با شرایط کنسلی (که معمولا کل هزینه رزرواسیون ) با شما برخورد خواهد شد، حتی درخواست کنسلی شما دقایقی پس از رزرو انجام گیرد با توجه به اینکه رزرو شما از طریق شبکه های جهانی و بصورت آنلاین انجام می پذیرد کنسلی و یا تغییر هتل با شرایط کنسلی امکان پذیر است لذا اشتباه دلیلی بر امکان کنسلی یا تغییر هتل نخواهد بود.